Společnost Mikro Trading a.s. byla založena 5. března 1993 jako Mikro v.o.s. se sídlem v Rakvicích.

Z místa, kde se snoubí slunce s vínem, které má schopnost naplnit ducha veškerou pravdou, věděním i filosofií (L.Bossuet), začaly postupem času putovat nejenom napříč celou Českou republikou hračky s Duchem.

Mikro v.o.s. rozšiřovala své počáteční aktivity na spolupráci s malými a středními podnikateli zaměřenými na koncového spotřebitele. Z regionálního zastoupení na trhu ČR v oblasti maloobchodního zásobování se rozvinula ve společnost s vlastní distribuční sítí spolupracující s velkoobchody a velkosklady po celém území České republiky.

V roce 1999 se společnosti podařilo zaujmout pevné místo na trhu Slovenské republiky díky oficiálnímu zastoupení v Košicích.

V roce 2000 otevřela firma největší vzorkovnu hraček v Praze a zahájila spolupráci s obchodními řetězci. Mimo jiné řetězce se jednalo také o Kaufland, Julius Meinl, Spar či Diskont plus.

Rok 2004 byl významným mezníkem v historii společnosti. K 1.1.2004 se Mikro jakožto veřejná obchodní společnost transformovala na akciovou společnost s rozšířeným názvem Mikro Trading. V prvním čtvrtletí téhož roku otevřela vlastní kancelář v Číně, čímž si vytvořila a zajistila konkurence schopné podmínky pro obchodování v rámci celé Evropy.

V roce 2005 přesídlila firma Mikro Trading a.s. do vlastního areálu v Mikulově, který však svou kapacitou přestal dostačovat, a proto společnost o tři roky později vyměnila Mikulov s vlastním areálem za pronajatý areál v Břeclavi. V roce 2010 po neúspěšném jednání o odkoupení areálu v Břeclavi zahájila stavbu vlastního areálu v Podivíně, kam v březnu roku 2011 přestěhovala administrativní i logistické zázemí celé firmy.


Bývalé zázemí společnosti v Mikulově

Bývalé zázemí společnosti v Břeclavi